Stomatologia dziecięca

 MG 4472-resizedWIZYTA ADAPTACYJNA

Z własnego doświadczenia wiemy, że pierwsza wizyta dziecka jest najważniejsza, ponieważ rzutuje na całe późniejsze nastawienie do leczenia. Na pierwszej wizycie demonstrujemy dziecku instrumenty i aparaturę. Dziecko może pojeździć na fotelu, pobawić się ssakami, pomanipulować przyciskami konsoli i zaznajomić się ze wszystkim, co go interesuje.

WYPEŁNIENIE W ZĘBIE MLECZNYM

Wbrew obiegowym opiniom zęby mleczne trzeba leczyć tak samo, jak zęby stałe. W tym celu specjalnie dla małych pacjentów zostały stworzone różnokolorowe materiały wypełniające. Dziecko samodzielnie wybiera kolor wypełnienia, a po zabiegu na ekranie monitora ogląda swojego kolorowego ząbka. Kolorowe wypełnienia zachęcają dzieci do współpracy z lekarzem. Zabieg przestaje być stresującym przeżyciem, a staje się ciekawą i pouczającą zabawą. Po wizycie każdy z małych, dzielnych pacjentów otrzymuje nagrodę.

LAKOWANIE
To inaczej uszczelnienie bruzd w zębach stałych. Polega na pokryciu wypełnieniem bruzd, szczelin i zgłębień w zębach. Lakuje się zęby całkowicie zdrowe. Dzięki pokryciu zębów wypełnieniem eliminuje się możliwość rozwoju próchnicy w trudno dostępnych miejscach. Najbardziej narażone na rozwój próchnicy są zęby stałe, które wyrastają w pierwszej kolejności u dzieci i są to stałe „szóstki’’. Zabieg lakowania zębów jest zupełnie bezbolesny.

LAKIEROWANIE ZĘBÓW LAKIEM FLUOROWYM „Duraphat”
Pokrywanie (lakierowanie) lakierem fluorowym jest zabiegiem profilaktycznym mającym na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Im więcej fluoru jest wbudowanego w strukturę szkliwa, tym bardziej jest ono odporne na demineralizację pod wpływem kwasów produkowanych przez bakterie próchnicowe.