Leczenie endodontyczne

LECZENIE ENDODONTYCZNE

Jest to metoda leczenia nieodwracalnych zapaleń miazgi zęba, do których dochodzi na skutek różnych czynników (głównie próchnicy). Wskutek infekcji bakteryjnej miazgi (potocznie nerwu) dochodzi do obumarcia całego zęba. Początkowymi objawami są zwiększona wrażliwość zębów na ciepło i zimno, pulsujący ból, a przy zaawansowanej infekcji- bardzo silny ból, obrzęk i powikłania ropne. Leczenie polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i kanałów zęba poprzez mechaniczne i chemiczne zabiegi a następnie wypełnienie pustego środka zęba odpowiednimi materiałami.
Przed i po leczeniu kanałowym zawsze wykonuję zdjęcie rentgenowskie, jest to bezpieczne dla moich pacjentów, ponieważ dysponuję bezpiecznym rentgenem cyfrowym. Promieniowanie RTG jest ograniczone do minimum. 
Prawidłowe leczenie kanałowe wymaga czasu i cierpliwości stomatologa, i rzadko odbywa się podczas jednej wizyty. Decyzja o przebiegu i czasie trwania leczenia zależy od stanu zęba i zostaje podjęta przez lekarza po postawieniu diagnozy na podstawie wywiadu i badania Pacjenta. Leczenie kanałowe w moim gabinecie jest bezbolesne.