mikroskop

Gabinet wyposażony jest w wysokiej klasy mikroskop stosowany w leczeniu kanałowym. Dzięki jego zastosowaniu można precyzyjnie oraz bezpiecznie opracować i oczyścić kanały zębowe. Jest to jedna z wielu nowoczesnych metod wykorzystywanych w leczeniu zębów.

Leczenie pod mikroskopem wygląda podobnie do tradycyjnego leczenia kanałowego. Ząb przed otwarciem i w trakcie trwania całegozabiegu, zabezpieczany jest przy pomocy koferdamu, który umożliwia utrzymanie suchego pola pracy dla lekarza, zaś pacjentowi swobodne połykanie śliny. Mikroskop umieszczony na specjalnym wysięgniku znajduje się tuż nad głową pacjenta i umożliwia wgląd do wnętrza zęba. Powiększenie gwarantuje uzyskanie maksymalnej precyzji i znacznie zwiększenie skuteczności zabiegu.
Leczenie kanałowe z użyciem mikroskopu wskazane jest w szczególności w przypadku zębów, których nie można wyleczyć tradycyjną metodą np. kanały zakrzywione, nietypowa anatomia zęba, wąskie lub zrośnięte kanały. Posługując się tego rodzaju sprzętem, można bezbłędnie odnaleźć wszystkie kanały, usunąć stare wypełnienie, idealnie opracować kanał, a następnie dokładnie i szczelnie go wypełnić.
We wszystkich tych przypadkach mikroskop zwiększa szanse na prawidłowe leczenie, a zęby które były przeznaczone do ekstrakcji mogą prawidłowo funkcjonować przez długie lata.    
Mikroskop stanowi również nieodzowną pomoc w stomatologii zachowawczej, przy leczeniu próchnicy – można ją dokładnie zdiagnozować i oczyścić ząb w sposób zapobiegający nadmiernemu usunięciu zdrowych tkanek.    
Wszelkie zabiegi pod mikroskopem są bezbolesne, gdyż wykonuje się je standardowo w znieczuleniu miejscowym.